20 rokov media st banner

Na svete existuje nespočetné množstvo nádherným miest, ktoré sa každoročne uchádzajú o cestovateľské ocenenia. Jedným z nich je aj Cena portálu Tripadvisor, ktorý ju udeľuje v niekoľkých kategóriách. Pozrite si s nami 10 najkrajších pláží na svete za rok 2016.

10. Nacpan Beach, Filipíny
Krásne dlhé pobrežie, kde sa v strede medzi dvoma zátokami vytvoril krásny ostrov a na ňom pláž so zlatým pieskom. Nádherná, ničím nenarušená príroda a krištáľovo čistá voda tak z Nacpan Beach vytvárajú dokonalú oázu pokoja.

nacpan beach

 

title

Stránka Tripadvisor každoročne udeľuje ceny v oblasti cestovného ruchu v niekoľkých kategóriách. Jednou z nich sú aj ostrovy. 10 najkrajších, najobľúbenejších a najpohostinnejších si môžete pozrieť v zozname nižšie.

Keby ste sa spýtali Taliana, prečo by ste mali navštíviť túto krajinu, dopili by ste fľašu Prosecca a on by ešte stále menoval veci, ktoré vás prilákajú na Apeninský ostrov. Lebo takí sú Taliani. A aj Taliansko je také – skvelé. Láska na prvé ochutnanie, na prvý krok či na prvé okúpanie. Ak ste ešte nikdy neboli na dovolenke v čarovnom Taliansku, tieto dôvody vás tam pritiahnu.

foto

1. Talianske ostrovy

Taliansko má 356 morských ostrovov a hoci sa nemôže rovnať s takými gigantmi ako Grécko (6 000 ostrovov) či Fínsko (100-tisíc ostrovov), nájdete tu také parády, že aj označenie „raj“ je príliš slabé slovo. Medzi najobľúbenejšie ostrovy, a rozhodne právom, patrí Sicíli a Sardínia. Dva najväčšie ostrovy v Stredozemnom morí, ktoré sú obrovským lákadlom. Napríklad len takú Sardíniu navštívi ročne 10 miliónov turistov. Ak by ste hľadali niečo menšie, kde máte viac súkromia, a keď otvoríte okná v izbe uvidíte z každej strany na pobrežie, skúste ostrov Pantelleria, Lampedusa či San Domino.

2. Talianska kuchyňa

Najúžasnejšie na talianskej kuchyni je, že môžete jesť čokoľvek, na čo máte chuť a nepriberiete. Kto vie, či je to kvôli tomu, že to všetko vyplávate v mori alebo vychodíte v úzkych uličkách, alebo je to hotový zázrak. Kulinárskym zážitkom je už len samotná návšteva malých trhov – voňavé a čerstvé ovocie, koreniny, zelenina a hlavne ryby a ďalšie morské príšerky. Práve Taliansko je rodiskom tzv. „slow food“ stravovania, teda opakom fast foodov. Každý región a každé mesto vám ponúkne niečo výnimočné, a keď to doplníte skvelým vínom, pochopíte, čo je to la dolce vita.

3. Neskrotná príroda

Taliansko nie je iba o pieskových plážach, ale aj o majestátnych útesoch, napríklad na Sardínii nájdete jeden z najväčších v Európe – je to Punta Cristallo a radšej z neho neskáčte, lebo meria 326 metrov. Ak sa chystáte na Apeninský polostrov v zimných mesiacoch, zoberte si lyže, pretože Dolomity a Alpy vám dajú skvelé podmienky na lyžovačku. Medzi najobľúbenejšie rezorty patrí Livigno, Canazei či Courmayeur. Ale ak sa rozhodnete navštíviť tieto pohoria počas leta, nebudete sklamaní – krásne horské lagúny a jazerá, určite musíme spomenúť Lago di Garda či Lago di Como.

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 28.sep 2016

ION HOTEL: Luxus a dobrodružstvo

Iba hodinu cesty od rušného Rejkjavíku sa nachádza oáza pokoja, ktorá ponúka všetky krásy islandskej prírody ako na dlani. Hotel...


Dizajn | 26.sep 2016

Hotel s vlastným pralesom a plážou na st...

Dubaj je domovom prepychu a majestátnosti, ktorý sa zakaždým stretáva s technologickým pokrokom a inováciou. Potvrdil to aj projekt z...


Cestovanie | 24.sep 2016

10 najkrajších pláži na svete

Na svete existuje nespočetné množstvo nádherným miest, ktoré sa každoročne uchádzajú o cestovateľské ocenenia. Jedným z nich je aj Cena...


Dizajn | 24.sep 2016

Vyšívané steny v Madride

Výšivky sú túto sezónu jedným z najhorúcejších trendov. Netýka sa to však výhradne módy. Raquel Rodrigo je umelkyňa, ktorá sa...

touchback_300

Naše tipy

Victoria Beckham má svoju kozmetickú lín...

A nie len tak hocijakú. Svoje sily dala dokopy s kozmetickou značkou Estée Lauder. ...

BACK TO SCHOOL: Ruksaky

Aký by to bol návrat do školy bez nového batohu? Našťastie aktuálne trendy riešia problém výberu za ...

Najlepšie filmové kostýmy

Móda vo filme nadobúda úplne nový rozmer, či už oživovaním trendov alebo prinášaním úplne nových p...