20 rokov media st banner

27. 2. 2012

Na začiatok pracovného týždňa sme pre vás pripravili malú chuťovku – rozhovor so slovenskou návrhárkou Janou Gavalcovou.

Jej prvé modely nosili bábiky, pretože remeslu pričuchla vďaka svojej babičke už ako malá. Ostatných päť rokov tvorí Jana pod vlastnou značkou GiaG fashion studio a za tento čas stihla vytvoriť niekoľko kolekcií, obliecť množstvo celebrít, spolupracovať s Miss Universe či vytvoriť sériu tričiek pre charitatívny projekt Pes v núdzi. Ako jediná mladá slovenská dizajnérka sa predstavila po boku návrhára Fera Mikloška na Batislava Fashion Weekend 2011.

Ako si sa dostala k módnemu návrhárstvu?
Odevnú tvorbu som študovala na strednej škole. Ale k návrhárstvu mám blízko od malička, stará mama bola krajčírka a vždy ma bavilo dívať sa na ňu, keď niečo šila, vyšívala.

Módnemu dizajnu si sa teda chcela venovať odmalička, alebo ťa lákalo aj niečo iné?
Lákalo ma všeličo tvorivé, ale modny dizajn v sebe spája kreativitu aj praktickosť a keďže som človek veľmi praktický, práve to ma na ňom najviac bavi. Vymýšľať aj vytvárať veci naraz.

Kto je tvojím vzorom v módnom priemysle?
Mnohí návrhari ma inšpirujú a fascinujú, ale neviem či mám vzor. Snažím sa ísť vlastnou cestou, každopadne, oslovuje ma tvorba Vivienne Westwood, Balmain či Elie Saab.

Aká je podľa teba úroveň slovenského módneho dizajnu?
Myslím, že sa zvyšuje, ale predsa je len taká ako jej umožňuje náš trh. Naši návrhári sú šikovní, super by bolo, keby mali viac možností na prezentáciu.

Čo považuješ za svoj najväčší doterajší úspech?
Úspech sa, tak isto ako veľa dalších vecí, skladá z maličkostí. Ja som šťastná, že mám svoj vlastný ateliér a spokojných klientov. Verím však, že ozajstný úspech ešte len príde.

Čo je tvojou métou, čo by si chcela dosiahnuť?
Je veľa vecí, po ktorých túžim a verím, že sa k nim malými krokmi dopracujem. V najbližšej budúcnosti chcem dokončiť novú verziu svojej web stránky a spustiť internetový obchod. 

Ukážky z tvorby:

kolekcia:
NUDE TOUCH, nafotená pri príležitosti prezentácie na BRATISLAVA FASHION WEEKEND
foto:
Peter Spurný
modelka:
Veronika Spurná - Klottonová
make up a vlasy:
Ľubica Kapustová
styling:
Jana Hašanová 


Picture_39


Picture_45


Picture_46


Picture_49


Picture_50


Picture_52


 pripravila: Jana Zajasenská

Najnovšie zo sekcie krásaDokonalá pleť v 3 krokoch

Nezáleží na tom, koľko máme rokov, všetky túžime po krásnej pleti bez zbytočných nedokonalostí. Esituje niekoľko trikov, ako ju dosiahnuť.


Líčenie | 07.dec 2016

Keď sa líčenie zmení na umenie

Blížiace sa obdobie sviatkov a osláv nás často inšpiruje vytvárať a vymýšľat nové veci. Múza sa nevyhla ani líčeniu a...


Líčenie | 02.dec 2016

Modrá linka

Nič nie je sofistikovanejšie ako čierna očná linka, ktorá nám vyformuje podmanivé mačacie oči. Alebo žeby predsa? Čierna je síce...


Trendy krasa | 01.dec 2016

Beauty inšpirácia z Victoria's Secret Fa...

Aká by to bola módna prehliadka bez dokonalej vizáže? O to viac to platí o najsledovanejšej prehliadke na svete- Victoria's...

exkluzivne vydanie top fashion

Naše tipy

Gift Guide: Beauty lovers

Nakupovať darčeky pre všetkých milovníkov kozmetiky je naozaj veľmi náročné- buď už všetko majú, ale...

Victoria's Secret Fashion Show Afterpárt...

Modelky to vedia aj mimo prehliadkového móla! Po úspešnom natáčaní Victoria's Secret Fashion Show to...

Žiarivé tehotenské momenty z červeného k...

Rok 2016 bol pre mnohé známe tváre pestrý aj z pohľadu prírastku do rodiny. Herečky, modelky či spev...